ZQJSKJ Цврстина Опрема за Тестирање Сунѓерот Цврстина Тестер Foma Цврстина Тестер LX-F

ZQJSKJ Цврстина Опрема за Тестирање Сунѓерот Цврстина Тестер Foma Цврстина Тестер LX-F

Това е достапна
DEN 2368.80
Количината на стоката:

LX-F тип сунѓерот udometer е погоден за определување fo мека пена, полиуретан foma гумени производи' цврстина.И тоа ќе биде различен, со други цврстина тестер.Во аспектите на користење.Кога користите, на presser нога директно да контакт за да примерокот, и да видиме сопствена тежина како сила на мерење на оптоварувањето.Спецификација. 1.Обемот на притисок игла пат : 0-2.5 millimeteres. 2.На скала вредност : 0-100degrees. 3.Сила на притисок игла крај : 550m N-4300m N (56-438.5 g).Ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас и ние ќе имаат можност да ти одговорам.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата