Seidio АКТИВНИ Случај и Holster Комбо за HTC Droid Incredible - Црна

Seidio АКТИВНИ Случај и Holster Комбо за HTC Droid Incredible - Црна

Това е достапна
DEN 921.84
Количината на стоката:

АКТИВНИ случај има два слоја; внатрешната обвивка се прави од многу издржливи и влијание апсорбирање на полимер со тврд надворешен скелет што дава дополнителна заштита на агли и страни.Лесно да се стави и да се повлече од вашиот џеб или ташна.Моќта и волуменот копчиња се опфатени но останат функционални, додека сите други пристаништа и контроли се отворени и достапни.АКТИВНИ Holster е наменета за Активни случај и има единствена пролет клип кој лифтови за брз пристап, и лесно отстранување и прилагодливи вртливата спојувалка за каиш со 7 ротирачки агли.За користење со : HTC Droid Incredible.Innocase Активни.Внатрешни работи обвивка направен од многу издржливи и влијание апсорбирање на полимер.Скелетот обезбедува дополнителна заштита на влијанието поени како што агли и страни.Лесен материјал со вкупна дебелина од само 2.2 mm.Innocase Активни Holster.Уникатен пролет клип лифтови за брз пристап, и лесно отстранување.Прилагодливи вртливата спојувалка за каиш со 7 ротирачки агли.Чувствував лагер и лице-дизајн во заштитата на вашиот телефон од надворешни елементи.Лесен пристап до конектори и функцијата на копчињата.Seidio е АКТИВЕН Комбо содржи АКТИВНА случај и АКТИВНИ holster.АКТИВНАТА случај е совршен придружник за енергичен начин на живот.Таа додава минимална дебелина на вашиот HTC Droid Incredible, оставајќи пристаништа, контроли, како и на камерата леќи достапни.Овој двоен слој случај има шок апсорпција во сржта на својата дизајн, вработување на комбинација на внатрешни работи силикони ракав и издржливи, обичај се вклопуваат exoskeleton со нашите потпис rubberized слој.АКТИВНАТА holster се чувствува обрабени и карактеристики на лицето-во дизајн за заштита на вашиот уред кога се врши.Да ги користите заедно кога сте on-the-go и се грижи повеќе за движење напред и помалку за вашиот HTC Droid Incredible.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата