SUPERLIFT 2003-2008 Компатибилен со Dodge Ram меморија 2500 3500 Мега Кабината Гас Лифт Комплет 4 Инчен SL Шокови K834

SUPERLIFT 2003-2008 Компатибилен со Dodge Ram меморија 2500 3500 Мега Кабината Гас Лифт Комплет 4 Инчен SL Шокови K834

Това е достапна
DEN 1548.00
Количината на стоката:

Серпентина извори се пред-сет за да се минимизира решавање Песна бар релокација заградата го спречува воланот удар и студ врзуваат Фабрикувани Загради се изградени од .25" дебела плоча челик Тешки-должност замена на горниот и долниот линкови одржување на саканата рициново агол и функција greaseable Уретан Bushings.Пред се преместени Задна Компресија патување запре загради се елиминира суспензија над-компресија Капка Pitman рака ублажува влечете линк агол за да се спречи пад управува скитници Анти-голема моќ бар капка загради се спречи голема моќ бар пред-оптоварување на Располагање во Superlift Шокови, Bilstein 5100 Серија Шокови или Фокс Перформанси Серија 2.0 IFP Шокови (Предните и Задните) се Усогласува да OEM спецификации.Поддржани од страна на нашите Ограничени Доживотна Гаранција Ова е комплетен серпентина пролет лифт комплет за 2003-2008 Dodge Ram меморија 2500/3500 4 WD - дизел Обезбедува 4" лифт на висина Вклучува патеката бар заграда, задните блокови, предните и задните Superlift шокови или предниот и задниот дел од 5100 Серија Bilstein шокови или Предните и Задните Фокс 2.0 Шокови.Вклучува : Пред серпентина извори, песна бар заграда, на горниот и долниот контрола на оружјето, голема моќ бар корекција, капка pitman рака, шокови, заден блок и u-топ комплет, и сите хардвер потребни специфични за 2003-2008 4 WD Dodge Ram меморија 2500/3500 Дизел.БЕЛЕШКИ : исто Така се вклопува Рам 1500, 2500, 3500 Мега Кабината.Superlift Системи на Суспензија сега се достапни со Fox Шокови : На клиентите бликнаа, цврста оска RAM меморија HD секогаш ќе биде омилен на SUPERLIFT НАРОД, и за добра причина.Суспензијата платформа е "лифт пријателски", на drivetrain трајни, и Cummins дизел обезбедува повеќе од соодветна вртежен момент за поголем гуми.Во текот на годините, Superlift има воспоставено репутација како "ОДИ НА" извор за RAM меморија HD суспензија.Па како не можеме да заработи ова?Нашиот идеал мотор-специфични серпентина пролет стапки и шок valving мора нешто да се направи со неа.Како што не врвен волан mannerisms кои се резултат на идеален рициново settings, и точно песна бар pitman рака етапно усвојување.Правилно решавање работи кои воопшто одат undressed од страна на другите, но сепак е важно, како за суспензија на компресија патување контрола.Таа додава нагоре.Дозволете ни да ви покаже колку ги задоволува вашата крена RAM меморија HD искуство може да биде.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата