Helly-Хансен Унисекс HH Duffel Торба 2 30L

Helly-Хансен Унисекс HH Duffel Торба 2 30L

Това е достапна
DEN 2160.00
Количината на стоката:

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот. 100% Други Влакна.Увезени.Патент затворање.Машина За Миење.Отпорен на вода главниот ткаенина & Надворешен џеб со zip.Внатрешен џеб & Packable во надворешно миење торба.Топ носат ремени.Отстранлив поместена рамо ремени.Се носат на компатибилен на повеќето авиокомпании.На спортско во потрага duffel торба изградени со packable решение и водоотпорен, мека основна ткаенина.Торба нуди голема флексибилност со повеќе прегради и конверзија помеѓу торба и ранец.Од нашиот дом во Норвешка, Helly Хансен е изработка на професионална одделение опрема да им помогне на луѓето да останат и да се чувствува жив за повеќе од 140 години.Сето тоа започна во 1877 година кога морето капетан Helly Juell Хансен се најде подобар начин да се остане заштитена од груби норвешка елементи.Наскоро потоа, Капетан Хансен и неговата сопруга Margrethe започна бизнис производство водоотпорен oilskin јакни, панталони, sou'westers и tarpaulins направени од цврста лен натопени во ленено масло – и легендата се роди!.Helly Хансен опрема се носи и доверени од страна на професионалци за океани, планините и worksites.Како #1 на облека бренд за Ски Професионалци, ќе најдете HH во повеќе од 200 ски одморалиште и ги водат операции ширум светот, и носени од страна на повеќе од 55,000 ски професионалци.Нашите едрење опрема се носи од светска класа морнарите низ сите пет океаните, и ние сме горди да се здружат и да учествува во некои од спортот најмногу се исконски regattas и едрење здруженија.Како водечки Скандинавските workwear бренд, ќе се види ни на работа-сајтови каде перформанси, заштита и безбедност значат најмногу.Ние продолжат да ги поддржуваат Капетан Хансен е наследство низ долга листа на first-to-пазар иновации развиени преку увид од оние кои работат и пресоздавањето на светот harshest средини.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата