Readerest Сина Светлина Блокирање Читање Очила, Компјутерски Очила, модерен за мажите и жените, Анти-Отсјај, Анти напрегање на очите (Црна, 1.00 Зголемување)

Readerest Сина Светлина Блокирање Читање Очила, Компјутерски Очила, модерен за мажите и жените, Анти-Отсјај, Анти напрегање на очите

Това е достапна
DEN 431.76
Количината на стоката:

СИНО СВЕТЛО БЛОКИРАЊЕ НА ЛЕЌИ.Без разлика дали тоа е на вашиот компјутер на работа, тв дома, или дури и вашиот телефон, повеќето од нас го поминуваат поголемиот дел од денот гледајќи екрани.Ова може да се создаде замор на очите, што резултира со болка во очите и главоболки до крајот на денот.Се заштитат очите од суровата сина светлина од нашиот секојдневен уреди.УВ ЗАШТИТА + АНТИ-РЕФЛЕКТИВЕН.Прекумерно изложување на ув светлина се смета за причина на катаракта, ретинални оштетувања, како и други проблеми со очите.Тоа е причината зошто ние го третираме нашите леќи со УВ заштита.Дополнително, анти-рефлективен третман елиминира glares од одразува надвор од внатрешноста на леќи и сјае во твоето око.Ова ќе обезбеди подобра визија за ноќно возење и поудобно визија за читање и компјутерски употреба.Надворешниот дел на леќи не се анти-рефлективен.ОТПОРЕН НА ГРЕБЕЊЕ.Нашите леќи се третира напред и назад со јасни, нула-отпорни слој создавање на многу потешко површина која е повеќе отпорни на гребење.Постојат еден тон на можности за очила за да биде изгребани од намалувањето вашите очила на подот да ги носеа во вашата чанта или ракавица кутија.Овој третман ќе се намалат шансите од гребнатини се појавува на вашиот леќи.ПРОЛЕТ ШАРКИ + МАЛА ТЕЖИНА.Сите очилата се опремени со 100% пролет натоварени шарки.Ова осигурува дека тие нема да се наведнуваат со текот на времето на поголеми лица.Во комбинација со нашата лесни рамки, овие очила се задоволни со капитал C!Поминаа деновите на тешки рамки додавање на притисокот на вашите храмови и мостот на вашиот нос.СТИЛСКИ.Овој стил изгледа одлично на мажите и жените.Совршениот пар за забава младешки изглед.Студиите покажуваат дека 60% од луѓето поминуваат повеќе од 6 часа на ден пред дигитален уред.Долгорочната изложеност на сина светлина може да предизвика сериозни оштетувања на очите.Помогне да се намали износот на изложеноста со Readerest сина светлина блокирање читање очила дизајниран со state-of-the-art технологија и анти-рефлективен леќи.Се качат на патување за да помогне да се подобри вашиот секојдневен живот, со само еден пар очила.Ќе забележите намалување на главоболки и помалку притисок врз твоите очи.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата