Skoolzy Боја и Пребројување на Играчки - Редење Играчки, Жаби, Дрвени Броеви, Pegboard Set - Едукативни Играчки за Години, Предучилишните Деца

Skoolzy Боја и Пребројување на Играчки - Редење Играчки, Жаби, Дрвени Броеви, Pegboard Set - Едукативни Играчки за Години, Предучилишните

Това е достапна
DEN 311.76
Количината на стоката:

БОЈА за ПОЈАВУВАЊЕ на овие ИГРАЧКИ окупациона терапија подароци ќе се подобри рака-око координација и развој на фината моторика вештини на вашиот 3, 4, 5 или 6 години децата на предучилишна возраст да се учат да додадете, брои, вид & магацинот.ИГРАЧКИ ЗА ДЕЦА : Овие учење играчки за 3 години колче монистра за години (напредно ниво) и децата на предучилишна возраст помош за развој на фината моторика вештини, умешност и рака-око координација.Децата монистра се големи окупациона терапија играчки како дете активности и деца занаети за девојки и момчиња.Светла и колоритна аутизам играчки и алкохол играчки се одлични за Montessori играчки и предучилишни активности.Skoolzy Боја и Counting Toys - Редење Играчки , Жаби, Дрвени Броеви , Peg Одбор Set - Едукативни играчки за Години, Предучилишните Деца.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата