BARLUS 316L не ' Рѓосувачки Челик 1944P 5MP Подводни РОЕ IP Камера WAN / LAN Далечински Прилагодување 2.8-12mm Електрични Зум Објектив и Интелигентни Прилагодување Бела Llight ИЛИ Инфр?

BARLUS 316L не ' Рѓосувачки Челик 1944P 5MP Подводни РОЕ IP Камера WAN / LAN Далечински Прилагодување 2.8-12mm Електрични Зум Објектив

Това е достапна
DEN 3359.76
Количината на стоката:

UW-S5 ZP-C : BARLUS 316 L не ' рѓосувачки челик 1944 P 5 MP Подводни РОЕ IP Камера WAN / LAN Далечински Прилагодување 2.8-12mm Електрични Зум Објектив И Интелигентни Прилагодување Бело Светло ИЛИ Инфрацрвено Осветлување IP68 Водоотпорен 5 Метри.Камерата спецификации : 1 : Резолуција : 2592×1944 P 5 MP OS05 A10 CMOS сензор 2. Мобилен телефон; компјутер; NVR далечински се прилагодува на електрична зум 2.8-12 MM леќа и интелигентно го прилагодува балансот на белата светлина/ Инфрацрвена светлина преку WAN и LAN.Агол на гледање : 95°-30°,Визуелна растојание : 》5 CM. 3 PCS бели Led диоди;4 PCSInfrared светлина;2 видови на контрола методи : 1.Photosensitive IC автоматска контрола,10 нивоа на осветленост може да се постави. 2.Софтвер рачна контрола,10 нивоа на осветленост може да се постави.Сеопфатно прилагодување можат да се прилагодат на потребите на разни визуелни растојанија и да ги видите деталите. 3.Ден/Ноќ : Два начини : 1 рачно поставување полн колор/црно и бело; 2 automatic боја свртуваат кон црно; 4.316 нерѓосувачки челик, IP68 водоотпорен дизајн, може да се користи за долгорочна фиксна подводни, долгорочно влажна површина, анти-seawater корозија. 5.Вода притисок отпорност : до 400 Kpa (максимум вода на длабочина од 40 метри) 6.Камерата должина на опашка : 6.3 MM во дијаметар и 5 метри во должина.Анти-истегнување, анти-стареење, анти-триење, анти-seawater корозија, посебно подводни жица. 7. Поддршка IE; i OS, Android,PC софтвер за да се види видеа. (само користење на IE да поставите параметри) 8.Поддршка RTSP/FTP/PPPOE/DHCP/DDNS/NTP/UPn P/ONVIF(Поддршка onvif меѓународен стандарден протокол, Совршен поддршка за BARLUS NVR,лесно приклучните други производители nvr и софтвер.) 9.Употреба на животната средина : подводни / land 10. Напојување : DC12 V 2 A/ РОЕ 48 V-54 V IEEE.802.af Моќ во pin : Mode-A 1,2(+)/3,6(-) 11.Работна температура : -20 ° ~ 55 ° 12.Работна влажност : 0%-100% 13.Мрежен интерфејс : RJ45 14.Камерата големина : 70mm*70mm*140mm 15.Тежина : од 2,5 КГ.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата