Meiji Техно EMT-2 Двојна Моќ Микроскоп Тела; цели, 1x/3x

Meiji Техно EMT-2 Двојна Моќ Микроскоп Тела; цели, 1x/3x

Това е достапна
DEN 17611.92
Количината на стоката:

Главата конфигурација : бинокуларна.Зголемување : 1 X да 3 X.Максимално зголемување : 3 X.Цели : 1 X/3 X.Опис : dual-моќ микроскоп тела; цели, 1 X да 3 X.Се јасни, висока резолуција на сликите со одлична стереоскопски гледање.45° навалува главата има прилагодливи диоптрија и Interpupillary контроли за лесно набљудување.Rotate тело целосна 360° и заклучување во било која позиција.Окуларот дијаметри на сите модели се 25 mm ID x 34 mm OD.Dual-моќ модели функција спарени цели монтирани во обновлив бедем за лесно префрлување помеѓу ниско и високо зголемување.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата