Колумбија Жените Слатка View Ii Изолирани Панталона

Колумбија Жените Слатка View Ii Изолирани Панталона

Това е достапна
DEN 1919.28
Количината на стоката:

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот.Увезени.Копче затворање.Машина За Миење.OMNI-ШТИТ : Оди напред, обидете се и да се валкани.Omni-Shield им помага на нозете остане чиста и сува од противењето на апсорпција на течности.За разлика од повеќето ткаенини дека апсорбира влага, Omni-Shield repels влага и суши брзо—избегнување на дамки и чување ќе се чисти.OMNI-СЕНКА : Се безбедни и заштитени.Omni-Сенка блокови UVA и UVB зраци за да помогне да се спречи sunburns и долготрајно оштетување на кожата.Тесните ткаат конструкција со УВ абсорбента предиво блокира целиот спектар на штетните сончеви зраци.ИЗОЛИРАНИ ТОПЛИНА : Дизајниран со мат лице windbreaker полиестер школка која нуди навестување на дава, овие панталони вклучуваат 60g microtemp XF II изолација — совршени за ладно време излети и настани.ПРАКТИЧНИ ФУНКЦИИ : Уживајте удобно еластичен појас, рака џебови, zip-затворени безбедност џебови, товар џеб, сите во висок пораст, конусни глуждот должина панталона.ИЗГРАДЕНА МИНАТАТА : Колумбија е внимание на детали е она што ги поставува нашите обувки, освен.Впишување само на највисок квалитет на материјали, експерт крои и изработка.Овие се долготрајни joggers ќе уживате за сезони за да се дојде.Уникатно и удобно прилог на вашата off-должност изглед, овие изолирани панталони нудат само на точниот износ на топлина, вода и дамка отпор, и UPF 40 заштита од сонце.Одличен пар на ладно време панталони направени со мешавина на удобност се водат материјали, изолација, со еластична половината, и две џебови до пред — совршени на нивните сопствени, или да се носат врз друг пар на панталони за додаде зима топлина.Колумбија нуди овие жени панталони во повеќе големини.Редовно Се Вклопуваат.Да се обезбеди да добие вистинската големина, ве молиме погледнете ги нашите големината на табелата.За да се измери половината правилно, мерка околу вашата природна половината, дозволувајќи им на лента мерка да седат удобно.За колковите, мерка околу потполност дел на колковите.И за точните inseam, мерка од врвот на мвр нога на дното на глуждот.Оди напред.Се обиде и да се валкани.Omni-Shield ви помага да останете чисти и суви со противењето на апсорпција на течности.За разлика од повеќето ткаенини дека апсорбира влага, Omni-Shield repels влага и суши брзо—избегнување на дамки и чување ќе се чисти.Да бидат безбедно и заштитени.Omni-Сенка блокови UVA и UVB зраци за да помогне да се спречи sunburns и долготрајно оштетување на кожата.Тесните ткаат конструкција со УВ абсорбента предиво блокира целиот спектар на штетните УВ зраци.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата