X-DREE 10 х 13mm Проѕирен Силикони Цевка за Вода Црево Цевка 50cm Должина(Tubo tubo flessibile по acqua во силиконски traslucido 10 x 13 мм lunghezza 50cm

X-DREE 10 х 13mm Проѕирен Силикони Цевка за Вода Црево Цевка 50cm Должина(Tubo tubo flessibile по acqua во силиконски traslucido

Това е достапна
DEN 400.80
Количината на стоката:

Проѕирен силиконска гума цевка - ќе го издржат повторна употреба и за визуелна инспекција на течности.Големина : 10 X13mm(Внатрешно Кол*Надворешниот Кол); Должина : 0.5 M(1.64'); Дебелина на Ѕид : 1.5 mm(0.06").Температурата на работа : -76 на +428 F; Цврстина : 65 Степен.Добро електрични и времето способност properties - отпорен на у.V., озонската, гасови и влага.(Buone proprietà elettriche ди resistenza agli agenti atmosferici - resiste на USV, ozono, гас, umidità.Силиконски цевки - одлично за течност за ракување, перисталтиката пумпи, исцрпувања, одвод, aquaponics и вода/масло промени, итн.(Tubi во силикони - ideali по pompe peristaltiche, sifonaggio, drenaggio, cambio acqua / olio по acquaponica, ecc. 10 х 13mm Проѕирен Силикони Цевка за Вода Црево Цевка 50cm Length Specifications : Материјал : Silicone Color : Проѕирни Должина : 0.5 M(1.64 Стапки)Големина : 10 X13mm(Внатрешно Кол*Надворешниот Кол)Дебелина на Ѕид : 1.5 mm(0.06 инчи)Температурата на работа : -76 на +428 F0 Features : Ова мека, флексибилни цевки е без мирис и инертен и се користи во земјоделството, автомобилската, лабораториски и медицината.Тоа е направен од силиконска гума која е nonreactive, флексибилни, и отпорни на високи температури.На силиконски цевка е отпорна на озонската, времето, детергент, солена вода, мотор и пренос на нафта, не-нафта течност, хидраулични течности кои се спротивстави на оган, растителни и животински масла.Оваа силикони цевка е одлична за течност за ракување, перисталтиката пумпи, електрична и топлинска изолација, аналитички системи, исцрпувања, одвод, aquaponics и вода/масло промена, меѓу другите.0 Package Вклучува : 1 X Силикони Tubedescription во Spanish Tubo tubo flessibile по acqua во силиконски traslucido 10 x 13 мм lunghezza 50cm Tubo ди gomma ди силикони traslucido - resiste сите'uso ripetuto e per l'ispezione visiva dei fluidi.Dimensioni : 10 X13mm (diametro interno * diametro esterno); lunghezza : 0,5 m (1,64'); Spessore parete : 1,5 mm (0,06 ") Temperatura operativa : da -76 а + 428 F; Durezza : 65 gradi Buone proprietà elettriche ди resistenza agli agenti atmosferici - resiste на USV, ozono, гас, umidità.Tubi во силикони - ideali по pompe peristaltiche, sifonaggio, drenaggio, cambio acqua / olio по acquaponica, ecc.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата