Голо Пчела Реставрација Нога Balm, Портокал Цвет Мед, Пресврт До Цевка 2.0 Мл. - Pack 2

Голо Пчела Реставрација Нога Balm, Портокал Цвет Мед, Пресврт До Цевка 2.0 Мл. - Pack 2

Това е достапна
DEN 575.76
Количината на стоката:

Портокалова Боја Мед Нога Balm - Направени со мед, восок, и neem масло да навлезат и да го ублажи calloused нозе.Само да се тркалаат на сува, испукана нозе и да се види магијата се случи!.Meadowfoam Масло обезбедува бариера против влага загуба.Neem Масло се бори против слободните радикали штета.СИТЕ ДОБРИ НЕШТА & НИТУ еден ОД ЛОШИ РАБОТИ : Нема parabens, без пропилен гликол или минерални масла, не lauryl и без laureth сулфат, без бои или пигмент, и ABSOLUETLY не тестирање врз животни некогаш!Секогаш Суровост-Слободни.Голо Пчела беше основана на едноставен принцип – идејата дека бизнисот треба да даде повеќе отколку што е потребно.Ние се стремиме да се создаде производи кои се врши позитивно влијание на двете луѓето и планетата.Ние во Голо Пчела се страстни за оваа филозофија – тоа е причината зошто ние да изберат да ги користат само најбезбедно и повеќето одговорни состојки.Ние никогаш не ги користат сомнителни конзерванси како parabens, и ние правиме се што е во САД за да се обезбеди оваа квалитет.Две нога balms, направени со мед, восок, и neem масло да навлезат и да го ублажи calloused нозе.Само да се тркалаат на сува, испукана нозе и да се види магијата се случи!.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата