2.5 1.5 x Инчи Бел Мермер 4 Парчиња Поставени Накит Кутија Мулти употреба Кутија Прстен Кутија Пломба Работа Abalone Школка со Сјајна Мулти Боја на Скапоцени Камења Кралск

2.5 1.5 x Инчи Бел Мермер 4 Парчиња Поставени Накит Кутија Мулти употреба Кутија Прстен Кутија Пломба Работа Abalone Школка со Сјајна

Това е достапна
DEN 3576.00
Количината на стоката:

Оваа кутија е одличен избор за складирање на вашите часовници, прстени, обетки, уво studs, ѓердани, нараквици, манжетната линкови, и брошеви, итн.Рачно изработени во Индија со Античките Пломба Уметност, од страна на Квалификувани Занаетчии кои се потомци на оние семејства кои ја изградиле Таџ Махал.Овој елегантен и луксузен кутија го прави совршен подарок за вашата сакана јас.e.мајка, пријателка, сопруга, ќерка, колега или пријател, добар избор, како Роденден ,Божиќ , Свадба ден, Денот на Вљубените ,ден на Мајката, Годишнина Ден Подарок.Додава висок стил твое облекување маса & гардероба.Големина На & Материјал : Должина-2.5", Ширина-1.5", Висина - 2".Премиум Квалитет Индискиот Мермер и Полу Скапоцени скапоцени камења се Користат.Ако Сте Во Потрага За Нешто Прилагодите, Ги Споделите Со Нас И Ние Ќе Го Направи За Вас, Како На Вашиот Дизајн, Големина & Форма.На semiprecious камења инкрустирани се како што следува 1. Lapis Lazuli Сина камен 2. Malachite - Зелен камен 3. Тиркизна Светло Сина 4. Carnelian Црвениот Портокал 5. Мајка на Бисер - Бело сјајна 6. Abalone Школка Шарени Сјајна 7. Џаспер Браун.Пакување во екстра-густа пена амортизирање & силна картонот или ПВЦ кутија.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата