Домаќинство Essentials 06002 Ултра Плус Пеглање-Одбор Подлога и се Покрива, Роуз Гарден

Домаќинство Essentials 06002 Ултра Плус Пеглање-Одбор Подлога и се Покрива, Роуз Гарден

Това е достапна
DEN 526.08
Количината на стоката:

1 парче двојно обложени пеглање-одбор подлога и да го покрие.Одговара на 14-по-54-инчен одбори; дамка - и горат-отпорни слој.Скроени страна ивица и bungee-кабелот обврзувачки за лесна инсталација.Вграден-во силиконски железо одмор; прилагодени носот џеб; кука и јамка ремени.Мерки 14 од 54 инчи.Оваа Витни Дизајн Ултра Плус Пеглање Одбор Подлога s одговара на одборот.Тие исто така имаат bungee кабелот обврзувачки да се зацврсти на покријат околу работ на одборот.И кука и јамка ремени заврши под пеглање одборот за заклучување сè во место!.Домаќинство Essentials капак и влошки имаат ивица дека е пораби да одговара на кривата на пеглање одбор.Оваа помага да го поклопецот се вклопуваат подобро : помалку лизгање, лизгање, и општи фрустрација.Носот е прилагодена, премногу.За многу од истата причина.Да!Овие прекрасни ремени прикачите под одбор да се зацврсти вашиот покрие цврсто во место.Така, дури и ако вашиот одбор е малку поголем или помал од стандарден пеглање одбор, можете да железо удобно со оваа маска и подлога.Bungee глас го направите тоа прекрасно еластична-водат-нешто да се задржи вашата маска и подлога за правилно.Тоа исто така го прави полесно да се инсталира на вашиот капак и подлога.Совет на трговија : стави го поклопецот на носот прв, а потоа се водат на покријат околу крајот на одборот и мазна.Не заборавајте да го закачите кука и јамка ремени!.Оваа џеб не двојна должност!Прво, тоа го намалува пакување, го прави овој производ малку повеќе пријателски.Второ, тоа делува како корисна место за чување на вашиот шише за вода, скроб, или дури и далечински управувач за пеглање додека го гледате вашиот омилен филм.И ако сакате да железо без џеб, едноставно навивам под капакот.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата