NiceFoto HB-1000B II AC DC Комплет КОЧАН Дневните LED Светло во Видео Bowens Планината+ CRI96+ TLCI96+ 2.4 G Далечинска Контрола+ Пренослива Торба

NiceFoto HB-1000B II AC DC Комплет КОЧАН Дневните LED Светло во Видео Bowens Планината+ CRI96+ TLCI96+ 2.4 G Далечинска Контрола+

Това е достапна
DEN 3599.76
Количината на стоката:

100 W супер светло КОЧАН LED чип некоја донесе 20,000 лукс@1m со стандардни рефлектор без diffuser, е еднаква на 1000 W традиционалните HMI светлина.Брилијантен Боја Препевот : CRI 96+ TLCI 96+ обезбеди жив, природна репродукција на боите, тоа е посебно дизајниран за професионални видео продукција, радиодифузија и ТВ интервју.Powered by DC-12 V 6600m Ah литиум батерија, тоа може да работи 60mins на 100% интензитет.Работа со LED предавателот CN-516, фотографи или videomakers лесно може да се далечински управувач светлина ONOFF, осветленост контрола, канал и групи.Универзална Bowens Планината Систем за различни осветлување обликувањето додатоци.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата