Три 64GB G Серија XQD Мемориска Картичка (Увоз Модел)

Три 64GB G Серија XQD Мемориска Картичка (Увоз Модел)

Това е достапна
DEN 607.20
Количината на стоката:

На 64 GB G Серија XQD Мемориската Картичка од Sony е направен за да excel во high-end DSLRs, вклучувајќи модели од Nikon и Sony, и нуди капацитет на складирање до 64 GB.Опремен со PCIe 2.0 интерфејс, ова XQD картичка карактеристики прочитајте брзини до 440 MB/s и пишување брзина и до 400 MB/s, овозможувајќи да се снима 4 K видео и до 200 континуирано суровини за мирна слика упаѓа.Силата Наменети за професионална употреба, оваа картичка нуди поголема сила над стандард XQD картички.Дополнителна цврстина е тестиран до 50 N на сила, помага да се спречи ризикот од flexing и свиткување предизвикани за време на транспортот и со повтори вметнување во картичката слотови.Брз Трансфер на Податоци - Sony XQD/SD читач на картички и USB адаптери се добар натпревар за G Серија XQD мемориски картички.Со трансфери побрзо отколку Compact Flash картички, вашите податоци бекап и работен тек се поефикасни.Овој производ вклучува комплет од Три Sony 64 GB G Серија XQD Мемориски Картички, кои ви даваат товари за складирање за сите ваши потреби.Цела година гаранција обезбедена од страна Teds Електроника.Како и со повеќето Sony картички, ова мемориската картичка е shockproof, X-ray доказ, и магнет доказ, а исто така да бидат во можност да го издржат температури од -13 до 149°С, што ќе ви овозможи да ја искористам оваа картичка со вас во екстремни средини, како што е снег и пустините.Тоа е исто така отпорен на интензивни УВ светлина изложености, може да се спротивстави на штета од капки до 16.4', и до 50 N на сила.Треба да картичка податоци стане компромитиран, исто така, имаат корист од опцијата да ги преземете Датотека Спасување за слободен софтвер да им помогне на враќање на избришани содржина, вклучувајќи необработени слики, МОВ датотеки, и 4 K XAVC-S видео.Општи Features Dependable 4 K Видео Recording Sony единствени податоци контролорот работи за да се обезбеди стабилна 4 K видео снимање, со двонасочна комуникација за управување со податоци грла на компатибилни апарати.Пукна Shooting With нејзините брзо пишување брзина, Sony XQD G Серија мемориски картички се добро прилагодени за континуирано суровини забрзано снимање со dslr фото апарати.Фотографирање до 200 необработени слики во една пукна.Фати Повеќе Одлучувачки Moments Sony XQD G серија мемориски картички се дизајнирани да се задржи чекор со пукање на брзината на вашата камера и ја брише меморијата бафер брзо.Можете да направите повеќе одлучувачки моменти и паѓа на континуирана имунизација, дури и со high-end DSLRs.Робустен Школка Structure Sony е технологии зголемување на школка сила за подобрување на издржливост.Вдлабнати контакт иглички исто така помагаат да се заштити од оштетување, прашина, и електростатско шок за сигурен перформанси, дури и во груби средини.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата