Sandvik Coromant, 880-05 03 W08H-P-GT 4324, CoroDrill 880 Вметнете за Дупчење, Карбид, Плоштад, Десната Рака се Намали, 4324 Одделение, Ti(C,N)+Al2O3, Wiper, Inveio™ Слој Технологија (Пакување од 10)

Sandvik Coromant, 880-05 03 W08H-P-GT 4324, CoroDrill 880 Вметнете за Дупчење, Карбид, Плоштад, Десната Рака се Намали, 4324 Одделение,

Това е достапна
DEN 3582.72
Количината на стоката:

Предности на овој производ семејство : со Внесување на работното парче со assymetrical вежба стандардно генерира дебаланс.Чекор технологија обезбеди чекор-по-чекор за влез со пониски сечење сили, и затоа им овозможи повисока продуктивност, како и тесна дупка tolerances.Инсерти и geometries, достапни за сите материјали и апликации, да обезбеди висока продуктивност и продолжен алатка живот.Со Coro Drill 880, можете да сторат повеќе отколку само за дупчење дупка.Алатката исто така, може да се користи за спирален interpolation, здодевен, слегување, и вртење. Wiper геометрија за најдобри површина или повисоко се хранат можности.Оптимизиран чип канали за забрзан чип евакуација.Sandvik Coromant 880-05 03 W08 H-P-GT 4324, Coro Drill 880 Вметнете за Дупчење е дел од Coro Drill 880 производ семејство.Indexable вежби веќе долго време се познати по нивните трошоци-ефикасност—но пониска цена тагови често доаѓаат на сметка на точноста и дупка квалитет.На Coro Drill 880 го решава овој проблем со уникатни вметнете geometries и конфигурација која создава урамнотежен, чекор-по-чекор влезот во работното парче.Ова го намалува сечење сили на помалку од половина од типичен вметнете вежби, и практично го елиминира девијации на влез.Оваа indexable вежба е наменета за одлична чип евакуација.Силна воена вежба телото со централна и периферна внесува карактеристики единствен Чекор Технологија™ за совршен сечење сила рамнотежа.Со Coro Drill 880 високи перформанси во повеќето работното парче материјали е загарантирана.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата