banister guard нето-Безбедност на Децата Нето, Балкон Анти-падот на Нето Заштита Јаже Нето Отворено Најлон Декоративни Милениче Таванот Скалите Заштита DIY Замав Hammock Црна

banister guard нето-Безбедност на Децата Нето, Балкон Анти-падот на Нето Заштита Јаже Нето Отворено Најлон Декоративни Милениче Таванот

Това е достапна
DEN 2349.60
Количината на стоката:

По поставување на цел, ние ќе ви даде рака или вратоврска.Поради светлината и екранот, може да биде одредена боја разликата помеѓу производот слика и вистинскиот производ, но во разумни граници, вистински производ ќе преовладува. ▲Деца паѓаат од височина од секогаш бил голем општествен проблем.Безбедност на мрежи може да ги заштити децата и домашните миленичиња од опасноста од отворен скалите и балконски огради. ▲Најлон јаже мрежа рачно ткаени, професионални заврзана, еколошки мека и материјални, не-токсични, не-радиоактивни, нема да влијае на здравјето на децата.Таа може да издржи тежина од 300 кг.Не се плаши од вода, не исчезнува, носат-отпорни.Лесно да се инсталира, големина може да се прилагоди. ▲Мрежа за заштита на јаже е погоден за повеќето 2.5 FT и 10 FT потпирачи за раце.Спречување на децата од качување, фрлање играчки, облека и чевли и да ги задржиме чиста.Тоа е ефикасен опрема за да се спречи децата од паѓање од височина. ▲Препорачува употреба на заштитни нето, 6mm јаже нето, 10cm мрежа, погоден за изградба на безбедноста, фудбалски терен, кошаркарското игралиште, местото ограда, виси нето автомобил запечатување нето. 6mm јаже нето 5cm мрежа, погоден за скалите, балкон безбедност, декорација, виси фотографии, итн.Ве молиме проверете ги јаже нето редовно да се осигура безбедноста на вас и вашето семејство.Нашиот тим обезбедува 24-часовна услуга.Ако имате било какви прашања, ве молиме да бидат слободни да контакт нашиот тим и ние ќе го реши тоа за вас во рок од 24 часа.Децата секојдневниот живот, толку активен што тие секогаш се допаѓа да се искачи високо и се искачи надолу.На опасна ситуација на паѓа над балконот на оградата и паѓа често се случува.Само неколку деца се среќни да преживеат, и повеќе деца кои паѓаат од високи згради ги изгубиле своите животи, за жал.Потоа, за да се обезбеди безбедно игри средина за детето, родителите треба да се направи добра работа во однапред.● Safety net да може ефективно да се спречи децата од паѓа од голема височина, и да се спречи децата од случајно паѓање во зграда, поради непослушен игра.Децата кои играат во дневната соба не се во небезбедна состојба, бидејќи на отворањето на врати и прозорци.● Убава и транспарентен, не е пречка, нема блокирање, без притисок, затворен простор и имајте светла и природни во секое време.●Здрав, водоотпорен материјал го прави идеален за одредување на внатрешна и надворешна скалите и балкони● Спречи качување или паѓа од балкон.//Спречување на главата и телото од вовлекување во бар.//На балкон не можат да се откажат било какви објекти.Паѓа од голема височина стана првата причина за повреда и инвалидност кај децата од целиот свет, кој сериозно се заканува на здравјето на децата и живот.ZGQSW е подготвен да се работи со родителите во светот за промовирање на безбедноста на децата на возраст од 0-6 дома и да работат заедно.Фокусирајќи се на децата дома за безбедност, ние сме дете home safety јаже мрежен обезбедувач на услуги.★Заштитни нето исто така поддржува обичај големината и бојата на кожата, ве молиме контактирајте со нас ако е потребно.★ Можете да ја исечете ја во форма и големина сакате, без да влијаат на издржливост на нет.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата