Внатрешен Мониторинг, како двонасочна Говорна Спогодба 4.3 во Екранот Доенчиња HD Визуелна Бебе Монитор Smart со Аларм за Дома(Transl)

Внатрешен Мониторинг, како двонасочна Говорна Спогодба 4.3 во Екранот Доенчиња HD Визуелна Бебе Монитор Smart со Аларм за Дома(Transl)

Това е достапна
DEN 2512.56
Количината на стоката:

Бебе монитор поддржува двонасочна говорна спогодба, родителите можат да го добијат гласот од бебе во време, и да ги пренесат својот глас за удобност на бебе во меѓувреме.На 4,3‑инчен high‑definition екранот ви помага да го види бебето е статусот во секое време и да се разбере бебе е ситуација во секое време.Ова бебе монитор може да ви се грижи за вашето бебе е здрав раст за 365 дена, тоа може да се задржи чекор на собна температура и влажност, и му дадете на вашето бебе удобна околина.Поддршка инфраред ноќ функција.Дури и ако вие не треба да се претвори во ноќ светлина во текот на ноќта, јасно може да се разбере вашето бебе е секој потег и се грижи за вашето бебе спие во текот на ноќта.Екранот терминал е поставена со аларм потсетник функција, која може да ве потсети на родителите да се хранат бебето, промена на пелена, и да се направи бебе е начин на исхрана и живот повеќе редовно.Функција : 1. На 4,3‑инчен high‑definition екранот ви помага да го види бебето е статусот во секое време и да се разбере бебе е ситуација во секое време.2. Бебе монитор поддржува двонасочна говорна спогодба, родителите можат да го добијат гласот од бебе во време, и да ги пренесат својот глас за удобност на бебе во меѓувреме.3. Кога бучава (како плаче) ќе достигне одредена decibel, на екранот ќе се разбудам и црвениот индикатор светлото ќе биде на.Вграден‑во со висока чувствителност микрофон и звучник донесе јасна и мазна двонасочна аудио повиците.4. Поддршка инфраред ноќ функција.Дури и ако вие не треба да се претвори во ноќ светлина во текот на ноќта, јасно може да се разбере вашето бебе е секој потег и се грижи за вашето бебе спие во текот на ноќта.5. Ова бебе монитор може да ви се грижи за вашето бебе е здрав раст за 365 дена, тоа може да се задржи чекор на собна температура и влажност, и му дадете на вашето бебе удобна околина.Како да го Користите : На екран треба да биде обвинет пред употреба, и камерата треба адаптер за работа.Вклучете ја камерата и да се поврзете камерата на екран.Во реално време следење на екранот на камерата е прикажано на дисплејот на екранот.За повеќе функции, ве молиме прочитајте го упатството внимателно.Спецификација : Предмет Тип : Визуелни Бебе Monitor Material : ABSUses : Погоден за Бебе, Стари Caregiver Plug Напон : 100-240v Display Напојување на Владата : Литиум Батерија 3.7 V 1760 m A(Батеријата Вклучена.

Клучни карактеристики

Item Type:
 Visual Baby Monitor
Material:
ABS
Uses:
Suitable for Baby, Elderly Caregiver
Plug Voltage:
100-240v
Display Power Supply Mode:
Lithium Battery 3.7V 1760 mA(Battery Included

Слични производи во категоријата