Б.К Ресурси Нерѓосувачки Челик 1 Оддел Потоне со Левата Рака Drainboard, 36-1/2W x 25-13/16D

Б.К Ресурси Нерѓосувачки Челик 1 Оддел Потоне со Левата Рака Drainboard, 36-1/2W x 25-13/16D

Това е достапна
DEN 3763.92
Количината на стоката:

Ова не 'рѓосувачки челик потоне мерки 36-1/2" широк, 25-13/16" длабоко и 43-3/4" висока со левата рака drainboard.NSF уверение, направени од 18/304 нерѓосувачки челик.Еден потоне оддел мерење 16" широк x 20" пред да се врати x 12" длабоко. 9 инчен backsplash со аглеста врвот, 8 инчен О В поздравниот планината тапа дупки (славина не се вклучени).Исцедете кошеви вклучени.Поцинкуван челик нозе, со прилагодливи куршум нозе вклучени.Идеални за комерцијални и ресторан прилагодувања, овој индустриски одделение потоне мерки 36-1/2" широк, 25-13/16" длабоко и 43-3/4" висока.Тој е направен од 18/304 нерѓосувачки челик изградба и има една потоне сад дека мерките 16" x 20" x 12" длабоко.9 инчен висока backsplash со аглеста врвот штити ѕидови од нота и spills.Еден левата рака drainboard е погодно за редење јадења. 8 инчен на центар поздравниот планината тапа дупки се подготвени за славина инсталација (славина не се вклучени). 1 1/2 инчи валани рабовите на предните страни и помогнат нота во мијалникот и е удобно да се потпреме против време на употреба.Оваа потоне вклучува мозоци кошеви и поцинкуван челик нозе, со прилагодливи пластични куршуми нозе.Овој мијалник е NSF уверение.Понудени од страна на Б.К Ресурси : водечки снабдувач на Нерѓосувачки Челик производи, водоводни материјали, комерцијален гас црева, и ладење.Б.К Ресурси се стреми да развива производи кои се изградени до последниот, да заштедат време, да се зголеми ефикасноста и да го понуди вредност до крајниот корисник.Б.К Ресурси производи може да се најде во водечките ресторани, барови и ноќни клубови, универзитети, стадиони и храна камиони на национално ниво.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата