HALOUK Јога Еластична Отпор Бенд,Преносни Прилагодливи Вежба Бендови за боди билдинг Пилатес Гимнастика Фитнес

HALOUK Јога Еластична Отпор Бенд,Преносни Прилагодливи Вежба Бендови за боди билдинг Пилатес Гимнастика Фитнес

Това е достапна
DEN 1557.60
Количината на стоката:

Отпор бендови со прилагодливи тока земе прашањето на големината.Без разлика остварување на колкот, нозе, или други делови од телото, можете да добиете соодветна големина со прилагодување фитнес бендови, наместо на купување на дополнителни тренингот бендови.Степенот на флексибилност не е строга кон телото форма, голем број на мажи, жени, девојки, момчиња можат да го користат тоа.Тренингот отпор бендови донесе да користете мека, издржливи, со висок квалитет, кожата-пријателски материјал.Додека не се лизга, не се тркала, не се крши, не се фаќа за вашата кожа во остварување.Густата отпор бендови се идеални за помагање во Јога, Пилатес, Жешка Јога, и Плажа Тело вежбање.Мека тренингот отпор бендови ќе не слајд или навивам за време на вежбање,најдобар избор за спорт и фитнес.Нашиот отпор бенд е лесен , пренослив дизајн еластична вежба бенд ви овозможува да вежбаат било каде, како што е дом, салата, канцеларија, хотел, плажа и патување итн.Дали сте подготвени за согоруваат калории и обликот убава фигура?Нашиот отпор вежба бендови ќе биде вашиот најдобар избор!Овие отпор бендот се идеални за губење на Тежина-Body shaping-Моќ обука-физикална терапија-Топло-ups, да се вежба-Повреда rehabilitation These отпор бендови одговара за сите телесни типови, и за мажите и жените.Никогаш не грижи се за бендот да биде премногу голема или премногу мала, лесно да се префрлате помеѓу различните должини на вашата желба.Нашите вежба бендови се направени од високо-квалитет на ткаенина се вклопуваат што ги прави еластична, издржливи и отпорни на абразија.Карактеристики внатрешен слој со не се лизга латекс жица, така што спречува лизгање или тркалање кога ќе го користите.Package Include : 1 x Отпор Бендови.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата