5 Парчиња Бебе Бесплатен Тоалет за Заклучување Безбедност Тоалет Заклучување Бања за Безбедност на Децата Заклучување на Детето Бесплатен Тоалет Заклучување Лесн

5 Парчиња Бебе Бесплатен Тоалет за Заклучување Безбедност Тоалет Заклучување Бања за Безбедност на Децата Заклучување на Детето Бесплатен

Това е достапна
DEN 623.76
Количината на стоката:

Заштита на вашите деца : тоалет заклучување спречува бебето од блокирање на тоалет со отворање на капакот да си игра со вода или со ѓубре во тоалет; Во исто време, родителите, исто така може да спречи нивните деца од случајно паѓање во искачи, и да се спречи нивните деца од случајно фрлање нивните родители' мобилни телефони, часовници.Една рака работа : овој бесплатен тоалет безбедност заклучување усвојува универзален дизајн, погоден за повеќето стандардни тоалет, тоалет заклучување е опремен со пролетта, децата не може да се отвори; Само притиснете на копчето надолу, ротирање на тоа, и притиснете го копчето кога тоа е исклучување; Тоалет седиште за заклучување може да се управува со една рака, лесен и удобен.Лесен за инсталација : прво треба да ги тоалет капак чиста, потоа откине заштитен филм на производот, и на крај ставете го според соодветната позиција, и користите откако се кандидираат за околу 24 часа.Квалитет на материјалот : сивиот дел на врвот на заклучување е направен од TRP материјал, додека на дното на заклучување род се изработени од АБС материјал за да се спречи заклучи од гребење на површината на тоалет кога се применува, или случајно предизвикува бебето е нежен со кожата непријатност кога детето сака да си игра со него.Доволно количество : пакетот доаѓа со 5 парчиња на бебето бесплатен тоалет брави, и големината е прибл. 21.5 x 8.5 x 3.5 cm/ 8.5 x 3.3 x 1.4 инчи, детето лепило брави се издржливи и здрав, која може да се примени за долго време, и им даде на домашни миленици и деца на безбедно место да се игра.Добра заштита : Бебиња сакаат да лазат низ, па тие може да ползи до бањата, а потоа фрли некои играчки надолу во тоалет и да предизвика блокирање или случајно да падне во кои е нешто што се случува кога родителите не се внимателни.Бебе тоалет заклучување брави капакот на wc седиште, па детето не може да ја отворите.Инсталирање на безбедноста, заклучување на тоалет седиште е многу важно home safety мерка.Ви даде мир на умот : брави задржи вашето домашно милениче и децата подалеку од валкани тоалетна вода.Тоалетот седиште брави се изработени од квалитетни материјали за да се обезбеди трајност.Со вграден-во пролет уред, децата не може да се отвори, а возрасните само треба една страна да го работат тоа, едноставен и лесен.Како да го инсталирате : 1. Чиста инсталација места и да чекаат за неговата сува-out. 2. Тест локацијата. 3. Отстрани селотејп. 4. Стап за заклучување и пелети да се позиционира и да се чека околу 24 часа за да се стабилизира.Функција : Материјал : ABS, TRP Големина : како што е прикажано на фотографиите во Боја : сива, бела Пакет вклучува : 5 x Бебе бесплатен тоалет не се заклучи на Известување : Прирачник за мерење, ве молиме овозможи мало грешки на големината.Боите може да постои мала разлика поради различни екрани ве Молиме чувајте го кодот за род 1 мм оддалеченост од резервоарот за вода, во спротивно тоа може да предизвика производ да не се применува нормално.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата