Големите Рамнини Индустрии QME05 Енергија-Мерење на Фиксна Ултразвучно Flowmeter, 0.5 MHz

Големите Рамнини Индустрии QME05 Енергија-Мерење на Фиксна Ултразвучно Flowmeter, 0.5 MHz

Това е достапна
DEN 1327.20
Количината на стоката:

Тип на производ - Ултразвучно испитување Flowmeter.Произведени во Германија.Manufcatured од страна на ГОЛЕМИТЕ РАМНИНИ ИНДУСТРИИ АД.QStar транзит-време flowmeters функција на брзо прилагодување за лесна употреба и голем, 320 x 240 пиксели на LCD екран.Сите единици се интегрирани топлина количество мерење способности кој им овозможува на брз и лесен снимање на топлина текови.Софтверот е preprogrammed за мерење температура.Модели 32600-00, -01, и -02, исто така, карактеристика температура мерка за енергија читања. •Анти-Бучава Девијации Технологија — Qstar е transducers се дизајнирани за да се минимизира бучавата на ѕвонење од трансдуцерот и цевки, што предизвикува вознемирувачки сигнали кои може да се меша со саканиот сигнал и загуба на енергија за "ѕвонење", наместо на главниот сигнал. •Автоматско Течност Контрола на Технологијата — Ако sonic брзина на течност промени, како што се промени во температурата или во состав на течност, позицијата на трансдуцерот не е повеќе точни и читање на протокот ќе се промени и треба дополнителен грешка.QStar метри мерка на sonic брзина и од страна на рефракција на сигналот патот постојано ги пресметува "мис-позиционирање" на transducers и компензира ефектот на мис-позиција. •Крос Корелација Сигнал Откривање — Јачина на бучава може да дојде од различни извори, како што се фреквенцијата конвертори за пумпи, цевки, бучава, или сигнал избави од честички или гасни меурчиња.QStar метри спроведување на напредни сигнал кодирање и откривање на алгоритми за дигитално филтрирање на несакани "бучава" и само точниот кодиран сигнал ќе бидат препознаени како валидни сигнал од flowmeter.Она што се Вклучени : проток transducers, софтвер, брз-start quide, и електронски упатството за корисникот.Преносни модели, исто така, вклучуваат носење.Уникатни карактеристики го прават овие flowmeters крајно напредно!Јачината на сигналот аналитичар Анти-бучава deflector технологија Течност контрола на технологијата Крст-сооднос сигнал откривање Вклучува Рејнолдс број пресметка Функција големи, позадинско осветлување на LCD и едноставна инсталација.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата