Bourns Inc. RES НИЗА 5 ОИЕ 22 OHM 10SIP, (Пакување од 2000 година) (4310R-102-220LF)

Bourns Inc. RES НИЗА 5 ОИЕ 22 OHM 10SIP, (Пакување од 2000 година) (4310R-102-220LF)

Това е достапна
DEN 1996.80
Количината на стоката:

Коло Тип : - Изолирани. - : - 22. Толеранција : - ±1 Ohm.Број на Отпорници : - 5. 22 Ohm ±1 Ohm 300m W Моќ По Елемент Изолиран 5 Отпорник Мрежа/Низата ±250ppm/°C 10-SIPSpecifications : Mfr : - Bourns Inc.Серија : - 4300 RPackage : - Bulk Part Статус : - Active Circuit Тип : - Изолирани- : - 22 Tolerance : - ±1 Ohm Number на Отпорници : - 5 Resistor Појавување Сооднос : - -Отпорник-Ratio-Лебдат : - 50ppm/°CNumber на Пиновите : - 10 Power По Елемент : - 300m WTemperature Коефициент : - ±250ppm/°COperating Температура : - -55°C ~ 125°CApplications : - -Монтажа Тип : - Преку Hole Package / Случај : - 10-SIPSupplier Уред Пакет : - 10-SIPSize / Димензија : - 0.984" L x 0.085" W (24.99 mm x 2.16 mm)Висина - Седиште (Макс) : - 0.195" (4.95 mm)База на Производот Број : - 4310 R.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата