3m Tegaderm Транспарентен Филм Облекување 2.375 x 2.75/Слика Рамка Стил/Кутија од 100

3m Tegaderm Транспарентен Филм Облекување 2.375 x 2.75/Слика Рамка Стил/Кутија од 100

Това е достапна
DEN 1833.60
Количината на стоката:

3 M Tegaderm Транспарентен Филм Облекување Слика Рамка Стил е стерилен, Вода-доказ облекување кој обезбедува бактериски и вирусни бариера.Лесно прозорецот, надвор рамка за испорака.Уникатен сакрална форма е дизајниран за предизвик и тешко-да-се облекуваат области.Дише филм овозможува влага пареа и кислород размена Обезбедува влажна средина за подобрување на лекување на рани.Единствена, тенок филм во согласност со телото и flexes со кожата за поголема пациентот удобност. 3 M Tegaderm Транспарентен Филм Облекување Слика Рамка Стил се користи за да се покријат и да се обезбеди IV сајтови за заштита на ризик кожата или како основно или средно облекување над акутна рани, хируршки сајтови и хронични рани.Тоа е во согласност со телото и flex со кожата за поголема пациентот удобност.Рамка стил овозможува прилагодување на обликот и големината за да ги собере било кој веб-сајт. 3 M Здравствена заштита Tegaderm Транспарентен Лепило Филм Облекување Слика Рамка Стил 2-3/8" х 2-3/4", Вода-доказ, Стерилни.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата