4 Пакет M10 x 50mm 80mm U-Топ N-Топ со Плочи & Ореви ВИСОКА ЗАТЕГНУВАЧКА

4 Пакет M10 x 50mm 80mm U-Топ N-Топ со Плочи & Ореви ВИСОКА ЗАТЕГНУВАЧКА

Това е достапна
DEN 3965.28
Количината на стоката:

Професионални спреј пиштол додатоци може да биде многу корисна кога се користат повремено.Заштедите време и да се подобри ефикасноста на Гас факелот со 50mm режач млазницата; За лемење, меко лемење, боја соголување и цевки вклучите.Knurled променлива контрола со пилот пламен амбиент.Цинк позлатен челик со изолирани се справи.Брзо reconfigures за различни намени. 50mm кол. 1500 1800¡ãC максимална температура. 2m Долго Црево.Режач Вкупна Должина : 745mm 2000g/h 28k W Може да се користи со Пропан Гас.За употреба на Пропан мора да се користат висок притисок за пропан регулатор (не се испорачува). 1.2 MPa (макс.) Регулаторот Спецификации : променлива пропан регулаторот на гас.Одговара на сите завртки тип Calor Гас Пропан Шишиња и повеќето гас шишиња од други компании како што се АЛТО ГАС, BP Гас итн.Овозможува прилагодување на гас притисок што ќе ви овозможи да се претвори во пламен нагоре и надолу.Погоден за повеќето греење / сечење итн..Погоден за повеќето гас апарати кои бараат овој притисок на гас.Идеален за употреба со гас батериски лампи.Излез притисок е прилагодлив од 0.5 до 4 BAR.Едноставно се приспособат со приспособување knob на врвот на регулаторот.Пропан Црево Спецификации : Гас црево За пропан 3/8 инчи женски левата рака тема Макс притисок 20bar 5m должина Црево во согласност со BS EN ISO 3821.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата