TAMARUSAN Hairpin Пеперутка Декорација Отстранлив

TAMARUSAN Hairpin Пеперутка Декорација Отстранлив

Това е достапна
DEN 3624.00
Количината на стоката:

Главни делови : Епоксидна смола、Метал : Позлатен бакар и месинг、Должина и ширина од 2,5 cm(привлечност), вкупната должина 6cm Никел Слободни.Рачно изработени.Направен во Јапонија.Бидејќи тоа е сече на случаен дел од сликата, тоа ќе биде сенка различни точка по точка.Вистинските слики може да се разликува малку од фотографијата е прикажано.Бисер на камени делови се направени со акрилна смола.Тоа е hairpin користење на смола делови на "Заборавајќи Цвет Серија" (Сина) и "Лили Серија" (Сино).Облик на пеперутка е згодна, и тоа сјае во вашата коса.Се препорачува за оние кои сакаат сина боја.Тоа е модерен дури и ако тоа е вметната во пунџа фризура како Kanzashi.На декоративни делови може да бидат отстранети од hairpin.Функцијата е дека тоа тресе малку.Ако ви се скрши вашиот pin, можете да добиете нова, па ве молиме контактирајте со нас.Тоа е долга-трајни/ доживотно hairpin.Бидејќи метал дел е никел слободни, оние кои се алергични може да го користат. * Сепак, тоа е не се препорачува за оние кои имаат алергиска реакција, освен никел.Меѓународни Купувачи - ве Молиме Имајте во предвид : Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или превозот цена.Овие трошоци се на купувачот одговорност.Ве молиме проверете со вашиот земјата царинската испостава за да се утврди она што овие дополнителни трошоци кои ќе бидат пред наддавање или за купување.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата