КПД Електрични Делови Течни Почиста, 5 Литри Pail

КПД Електрични Делови Течни Почиста, 5 Литри Pail

Това е достапна
DEN 1535.76
Количината на стоката:

Брзо испарување, не остава остатоци.Не-запалив.Не-боење, не-корозивни и не-проводници.Висок dielectric сила на 37500 volts.NSF К2 регистрирани за употреба во месо и живина растенија.КПД електрични делови почиста не е запаливи, chlorinated, не-озонската depleting cleaner/degreaser дизајниран за употреба на електрична опрема.Тоа е испарливи органски соединенија (VOC) ослободени алтернатива на озонската depleting chlorinated растворувачи, и не ги содржи метиленско хлорид.Тоа evaporates брзо и не остава остатоци.Тоа е идеален за ограничување надолу-време на деликатни електрични делови.Го намалува електричниот отпор на контакт точки и го намалува потенцијалот за струја на протекување и заземјување.Се препорачува за ефикасно отстранување на маснотии, нафта, корозија и мил од електрични мотори, fusible прекинува, switchgears, трансформатори, воздухот алатки, механички сопирачки, спојки, синџири, јажиња, умира, калапи, делови, лежишта, генератори, компресори и широк спектар на други електрични и индустриска опрема.Не-запаливи - значително го намалува ризикот од пожар предизвикан од случајни контакт со живо на електрична опрема.Висок dielectric сила на 37500 volts - овозможува електрични делови почиста да се користи во многу висок напон апликации и како замена за 1, 1, 1. Брзо испарување - елиминира бришејќи во повеќето апликации и го намалува опрема надолу-време.М.S.Г.(Л)- материјал за безбедност на податоци етикета - обезбедува брз пристап до сегашните безбедносни информации треба да се случи некоја несреќа или OSHA инспекција се случи.Помага во согласност со БЗР опасност комуникации стандард 29 CFR 1910.1200. NSF уверение.Ro HS согласност.Безбојна течност изглед.Иритирачки мирис во високи концентрации.Chlorinated база.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата