LIUPENGWEI LED String Светла,100LEDs~6000LEDs Самовила Светла 10m~600m 8 Режими Сребрена Жица Светла Dimmble Водоотпорен String Светла за Спалната соба Свадба Партија Затворен Надворешна Де?

LIUPENGWEI LED String Светла,100LEDs~6000LEDs Самовила Светла 10m~600m 8 Режими Сребрена Жица Светла Dimmble Водоотпорен String Светла

Това е достапна
DEN 8331.84
Количината на стоката:

Водоотпорен IP67 : Самовила Светла е направен од надградба на ПВЦ и чист бакар жица слој направи светла флексибилни, трајни и се чувствувате водоотпорен. 8 осветлување сцени со мемориска функција:Совршен дом ентериер и екстериер декорација : комбинација, бран, континуирано, качување, си поигруваше/треперење, бавно исчезнува, светкави/треперење.Удобен мемориска функција ви овозможува да се ре-светло daisy синџир на последниот користи режим.Безбедно и лесно да се користи:самовила светилка донесува 220 V приклучок.Ниска потрошувачка, нема да се прегрее дури и ако се користи за долго време.Едноставно приклучете го во штекерот за да го вклучите led стринг, и отстранете го за да го исклучите.Работата е многу едноставна.Применливи места : Овие слатки светлата можат да бидат обесени во градината, патио, тревник, тремот, портата, ограда, двор или било ќошиња на вашиот простор за spook вашите посетители на оваа ноќ на Вештерките Божиќ.Применливи фестивали : совршен за декорација на ноќта на Вештерките тема Божиќ партии, карневал, фестивал, прослава и посебен повод.Добредојдовте на нашиот shop Product Име : LED string Material : PC, led светилка beads Wire : челик Жица PVP line Function : Plug in Style : Нордиските style Popular елементи : мали fresh Color : Шарени , Црвена , Топло бела , Жолта , Бела , Розова , Сина , Зелена , Purple Dimensions : 10m*100leds , 20м*200leds , 30m*300leds , 50m*500leds , 50m*1000leds , 50m*1800leds , 100*1000leds , 100*2000leds , 100*3600leds , 150m*1500leds , 200m*2000leds , 250m*2500leds , 300м*3000leds , 350m*3500leds , 400m*4000leds , 450m*4500leds , 500m*5000leds , 550m*5500leds , 600m*6000leds Voltage : 220 VPower : една светилка мушка 0.06 WOur производи имаат положено за LVD, EMC, BS1363 - KM73093, IP67 certification Lighting на владата : 8 видови на трепка mode Package вклучува : 1 x LED string Features : висока прозрачна ефикасност, ниска потрошувачка на енергија, долг животен век, висока безбедност фактор, може да бидат поврзани во серија, со опашка приклучок, рамни plug погоден за домашни socket Use опсег : свадба позадина изгледот.Уредување на хотели, ресторани, трговски објекти, домови, windows, клубови, Божиќ, ноќта на Вештерките, концерти, танц сали, итн.Ние ќе бидат базирани на локацијата на корисникот со посветен plug конвертор во производот (ВЕЛИКА британија/ЕУ).Може да се купи со доверба!Ве молиме имајте во предвид:Водоотпорен оценка е IP67, но напојување и контролорот не се водоотпорни, ве молиме да ги задржи подалеку од водата.По-продажбата на : времето За испорака е (1-2) дена, времето за испорака е (7-21) работни дена.Ако не сте добиле наредбата во рок од 30 дена, ве молиме да не контактирате на време и да се одговори на вашата е-пошта во рок од 24 часа.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата