20x180 (1.66FTx15FT) Кралска Сина Сјајот преносот на Топлината Винил Најдобри HTV за Silhouettee Камео и Cricut Лист DIY Железо На Топлина Притиснете Т-Маица Облека и Други Текстил

20x180 (1.66FTx15FT) Кралска Сина Сјајот преносот на Топлината Винил Најдобри HTV за Silhouettee Камео и Cricut Лист DIY Железо На

Това е достапна
DEN 837.60
Количината на стоката:

Спецификации : СТП состав Притисок чувствителни поддршка Мат финиш 230 Microns / 9.8 Mils 45°/60° ножот Може да се помешани.Се однесува на : 100% памук 100% полиестер Поли/памук мешавини Кожа.Топлина Апликација : Време : 10-15 Секунди Температура : 305° F / 150° C Притисок : Медиум Кора : ТОПЛА или ЛАДНА.Грижа Инструкции : Машина за миење ТОПЛО или ЛАДНО / благ детергент Сува на нормалното поставување Без хлор кајгана Чека 24 часа пред првото перење.Материјал Спецификација : СТП Composition Thickness : 230 Microns / 9.8 Mils (ве Молиме бидете сигурни дека плотер е способен за сечење како дебелина)Топлински притисок чувствителни backing Glitter Finish Application Настава (Home Железо)Поставете железо бирате помеѓу Памук и Linen Cover дизајн со Kraft на хартија или не-стап покрие sheet Place на рамна, тврда површина (пеглање одбор не се препорачува)Притиснете железо со среден/фирма притисок (не слајд железо)Притиснете секој дел од дизајн за 10-15 seconds If области на дизајн подигнете по апликација, го замените поклопецот на состојба и повторно притиснете за 5-10 secondslet тоа кул за околу 30-45 секунди и потоа нежно лупам назад јасно пластика се додека не се целосно отстранети.Апликацијата Инструкции (Топлина Притиснете)се Сечат во reverse Weed вишокот material Preheat сите ткаенина, пред да притисок за најдобри results Apply дизајн на 305 F/150 C-160°C за 12-15 secondslet тоа кул за околу 30-45 секунди и потоа нежно лупам назад јасно пластика се додека не се целосно отстранети.Се однесува на : 100% Cotton Poly / Памук Blends100% Polyester Leather Laundering : Чека 24 часа пред 1 wash Machine миење топло или ладно / благ детергент (Max 60°C)Сува на нормален фен setting Do не кајгана или сува чиста.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата