FMGFGFMG Калкулатори Големи Калкулатор Соларни & Батеријата 12 Цифрен Екран Мулти-Функционални Голема Копчето за Бизнис Канцеларија Училиште Пресметување (Финансиски

FMGFGFMG Калкулатори Големи Калкулатор Соларни & Батеријата 12 Цифрен Екран Мулти-Функционални Голема Копчето за Бизнис Канцеларија

Това е достапна
DEN 846.24
Количината на стоката:

◐ Калкулатори може да ги реши поголемиот дел од нашата пресметка на проблемите во животот и работата. ◐ Екстра-големи LCD дисплеј и поместување на екранот на калкулатори е толку лесно и точни екран читање.Течни кристали обезбедува лесен-за-читање броеви за максимална удобност за гледање. ◐ Лесно да се користи Калкулатор. ◐ Сили се соларна. ◐ Чиста бела дизајн со тешко заштитни случај за долгорочна употреба.Калкулатори може да ги реши поголемиот дел од нашата пресметка на проблемите во животот и работата.Екстра-големи LCD дисплеј и поместување на екранот на калкулатори е толку лесно и точни екран читање.Течни кристали обезбедува лесен-за-читање броеви за максимална удобност за гледање.Лесен за употреба Calculator The овластувања соларни .Чиста бела дизајн со тешко заштитни случај за долгорочна употреба.производ information Material : ABSProduct име : calculator With батерија : No Adapter батерија : двојна моќ supply Specification : 17.8*11.1.9 CMProduct боја : white Scope на примена : употреба во основно училиште, средно училиште, а гимназија вежби.

Клучни карактеристики

17.8*11.1.9CM :
Product color:
white
Scope of application:
use in elementary school, junior high school, and high school tutorials

Слични производи во категоријата